Projekty logo dla początkujących

Jesteś grafikiem? Pragniesz o zostaniu freelancerem, a może kusi Cię wizja bycia jednym z członków elitarnej grupy, zwanej potocznie agencją? Wiesz, ile znaczy ciepła posada wśród ludzi, którzy podobnie, jak i Ty – szukają możliwości rozwoju, a przy tym także zarobienia pieniędzy. Prawdą jest jednak to, że bez wcześniejszego doświadczenia trudno będzie Ci zyskać na tyle dobre portfolio, by móc ich do siebie przekonać. Jak zacząć i co robić, by jako raczkujący freelancer, móc przejść na teren agencji?

Projekty, które zlecane są grafikom, to między innymi projekty logo. Są one bardzo ważne i istotne dla firmy, dla której logo zostaje projektowane. Dlaczego? Ponieważ to symbol, z którym kojarzona jest marka, a słaby symbol zawsze przyniesie negatywne skojarzenia. Podobnie, jak nazwa musi być chwytliwa, tak projekty logo muszą być celnie i dobrze dobrane.

Pierwszym krokiem projektowania logo jest ustalenie, jakimi cechami wyróżnia się firma i co chcielibyśmy poprzez to logo pokazać. Do kogo kierujemy ofertę wspomnianej wcześniej firmy? Kim są potencjalni odbiorcy i jakie emocje musimy w nich wzbudzić?

Projekty logo to odpowiadanie sobie na pytania, dzięki którym stworzyć możemy najwyższej jakości logo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.

*